Jiří Adamíra ztvárnil desítky nezapomenutelných rolí
04.09.2020 | Martin Chalupa

Jiří Adamíra miloval ženy, ale největší láska ho odmítla

Pouhých sedmašedesát let života dopřál osud jednomu z nejcharizmatičtějších českých herců, Jiřímu Adamírovi. Jeho hluboký podmanivý hlas zní v uších již jen při vzpomínce na některou z jeho mnoha filmových a divadelních rolí.

Osudovými se tomuto herci, oplývajícímu zvláštní schopností uhranout společnost svojí inteligencí, nadhledem i šarmem a přirozeně noblesním chováním, staly ženy a jeho vztah k nim. Pamětníci hovoří o stovkách žen, ale i kdyby to nebyla tak docela pravda, není tajemstvím, že Jiří Adamíra měl ženy rád a s neobyčejnou urputností je také dobýval.

Jako pan rada Korejs v Panoptiku města pražského

Bitka i odmítnutí

Po prvním nevydařeném manželství jej okouzlila Ljuba Benešová, tehdejší manželka jeho hereckého kolegy Josefa Langmilera, s nímž o ni svedl vítězný boj, manželství se rozpadlo a Jiří Adamíra vstoupil do svého druhého manželství. Zanechal přitom za sebou svého soka, s nímž se o paní Ljubu podle svědků dokonce několikrát skutečně poprali.   

Většina z nás má ale v paměti dlouholetý a spokojený vztah s další vynikající herečkou Hanou Maciuchovou, který vydržel na herecký pár téměř neuvěřitelných dvacet let. Přesto, že se za neodolatelného herce odmítla provdat. Bála se, aby se i jeho třetí manželství nerozpadlo v duchu rčení "do třetice všeho zlého".

 

Klíčová slova: