08.06.2020 | Martin Chalupa

Hubnutí za každou cenu se může podepsat na vašem zdraví

Pořád jsme bombardováni různými proměnami, kdy se podařilo třeba matce po porodu za pár týdnů dostat svoji postavu opět do formy. Jak by ale vlastně dlouho mělo trvat hubnutí, aby to nebyl zbytečný risk?

Existuje množství faktorů, které hubnutí značně ovlivňují. Máme na mysli hlavně věk, fyzickou kondici, zdravotní stav nebo životní styl. Každopádně se obecně mluví o tom, že realistický úbytek hmotnosti je pro většinu lidí asi půl kilogramu až kilogram za týden. Neexistuje žádné časové období na shození nadbytečných tuků, i když na internetu najdete oblíbené 12týdenní výzvy.

Každé tělo je individuální

Každé tělo je jedinečné a neexistuje recept, který by seděl naprosto univerzálně na každého z nás. Můžeme trénovat a jíst přesně jako někdo jiný, ale ve finále můžeme dosáhnout naprosto jiných výsledků, a to ať už lepších, či horších.

Nevěřte všemu, co najdete na internetu

Naše rada je tak jednoduchá. Naslouchejte svému tělu a nechte se jím vést. Sledujte, co mu dělá a nedělá dobře, jak reaguje na to či ono. Právě tímto způsobem můžete dlouhodobě dosáhnout toho, že se bude nejen vaše tělo cítit dobře, ale dokonce i vy ve vašem těle; a to je pak harmonie, která způsobí, že budete nejen spokojeni, ale navíc i vypadat dobře.