Nízkosacharidová dieta může být lákavá, ale pozor na ni
15.07.2020 | Zdeňka Nezbedová

Pozor na nízkosacharidovou dietu. Může být nebezpečná

Problém nejrůznějších diet je spojen s “pandemií” obezity, kterou je třeba redukovat, hlavně s ohledem na nebezpečí, které s sebou takový stav nese, jako je možný častější rozvoj chronických nemocí, jako kardiovaskulárních chorob, hypertenze, diabetu 2. typu a rakoviny. Ale ani příliš drastické diety rozhodně nejsou k prospěchu, a to ani v případě nízkosacharidové diety.

„Dieta s nízkým obsahem sacharidů může být v krátkodobém horizontu užitečná pro hubnutí, snížení krevního tlaku a zlepšení kontroly hladiny glukózy v krvi, ale naše studie naznačuje, že z dlouhodobého hlediska jsou spojena se zvýšeným rizikem úmrtí z mmnoha zdravotních příčin, například jde o úmrtí na kardiovaskulární onemocnění, mrtvici nebo rakovinu,“ uvedl profesor Banach.

Nebezpečí pro starší neobézní lidi

Účastníky studie byli lidé s průměrným věkem 47,6 let, přičemž mírně převažovaly ženy. Sledovaní pacienti byli rozděleni do skupin podle obvyklého procenta sacharidů v přijímané stravě. Riziko úmrtí způsobených sledovanými chorobami během sledování se zvyšovalo s každým procentem poklesu příjmu sacharidů a zůstalo významné i po následné úpravě jídelníčku.

Vědci v rámci studie zkoumali souvislost mezi smrtí účastníků sledování a nízkým příjmem sacharidů u obézních lidí s BMI indexem nad 30 a u lidí, jejichž BMI bylo v normě. Další dělení probíhalo podle věku, kdy hranici tvořilo 55 let. Výsledky jednoznačně ukázaly, že přísná nízkosacharidová dieta je nejnebezpečnější u neobézních lidí starších pětapadesáti let a naopak nejlépe ji snáší organismus obézních mladších účastníků výzkumu.

Nic se nesmí přehánět, ani nízkosacharidová dieta

Nebezpečná kombinace

„Snížení příjmu vlákniny a ovoce a zvýšení příjmu živočišných bílkovin, cholesterolu a nasycených tuků může při těchto dietách hrát nebezpečnou roli. Jde také zároveň o změny příjmu minerálů, vitamínů a dalších tělu prospěšných látek. Naše studie upozorňuje na nepříznivé spojení mezi nízkým obsahem sacharidů možným vznikem závažných onemocnění, které mohou vést až ke smrti. To vše na základě individuálních údajů a souhrnných výsledků předchozích studií. Tato zjištění naznačují, že nízká hladina sacharidů není bezpečná a neměla by být doporučována,“ došel k závěru profesor Banach.