Aroma není zrovna lahodné, ale zdroj vitamínů je to obrovský
07.09.2020 | Martin Chalupa

Stačí stroužek česneku denně a budete mít skvělou imunitu

Víte, které koření je v Česku nejoblíbenější, když pomineme sůl a pepř? Je to česnek. Tuhle úžasnou zeleninu ale nemusíte konzumovat jen podle typických receptů, tedy přidávat ji k ochucení jídel do různých pokrmů. Dá se s ním vytvořit i spousty receptů, kde je takřka hlavní ingrediencí.

Že se vyplatí nejen nyní v období viróz a chřipek konzumovat česnek, to ví každý. Vždyť každodenní konzumace pomáhá snížit riziko mrtvice a infarktu dokonce o více než 70 procent. Navíc má česnek účinky jako přírodní antibiotikum a je cenově dostupný každému z nás.

Jeden stroužek denně na zdraví

Aby byla síla česneku pro naše tělo využita co nejlépe a nejefektivněji, měli bychom denně sníst alespoň jeden stroužek. Kdo to ale dá, že jo? Zvláště když se musí pohybovat mezi lidmi a česnekový odér není zrovna žádná pozvánka do společnosti. Dá se to ale vyřešit. Můžete si pořídit na trhu běžně dostupné česnekové tablety nebo kapky, kde nehrozí nepříjemný zápach. 

Po téhle dávce určitě s nikým nelíbat

Česnek je bohatý na vitamíny A, B a C, selen, vápník a jód. Dalšími obsaženými látkami jsou flavonoidy, polysacharidy, lutamylpeptidy, steroidní a triterpenové saponiny a lektiny. Má pozitivní účinky především na obranyschopnost organismu a trávení. V lidovém léčitelství je používán jako účinné antiseptikum a antibiotikum (viz alicin), snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi, prospívá srdci a pročišťuje cévy, proti nadýmání, proti kornatění tepen, ničí parazity ve střevech a v kombinaci s medem se používá při nachlazení a chřipce.

Klíčová slova: