Cítíte ten klid, pohodu a pomalu plynoucí čas bez stresu? To jsou lázně...
18.08.2020 | Zdeňka Nezbedová

Do lázní zadarmo i za peníze. Vše je možné

Potřebujete nutně lázeňskou léčbu nebo zkrátka toužíte po klidu lázeňského života, po odpočinku a relaxaci? Obě varianty jsou možné, jen za tu druhou si budete muset připlatit. Prakticky nic ale není nemožné... 

V případě komplexní lázeňské péče si pacient nemůže příliš vybírat, které lázeňské zařízení by rád využil. Jde také o stanovené podmínky pro pobyt, jako je standartní dvoulůžkový pokoj a tak dále. Vše navíc, jako požadavek na pokoj jednolůžkový nebo speciálně vybavený, je posuzováno jako nadstandard a je třeba je doplatit ze svého. Další z výhod komplexní péče je skutečnost, že je po dobu pobytu v lázních pacient v pracovní neschopnosti a nemusí si brát dovolenou.

Do lázní můžete jet poměrně draze, ale i prakticky zadarmo...

Lázně s příspěvkem

Pokud zjistíte, že nemáte nárok na komplexní lázeňskou péči, je tady varianta dostupnějších příspěvkových lázní, která je samozřejmě dražší, ale na druhou stranu dává pacientovi větší možnosti rozhodování například o typu ubytování nebo přesném termínu léčení. V takovém případě hradí pojišťovna pouze léčbu a ubytování a stravu si pacient hradí sám. Není také v pracovní neschopnosti, což znamená, že pokud je zaměstnán, je nutné počítat s dostatečnou délkou dovolené.

Třetí variantou je pak odjet do lázní jako tak zvaný samoplátce, kdy si lázně objednáte bez využití příspěvku pojišťovny. Vše potom závisí jen na dohodě s konkrétním lázeňským domem.