Křepelčí vejce jsou považována za pochoutku v mnoha částech světa, včetně Asie, Evropy a Severní Ameriky
29.04.2021 | Martin Chalupa

Nebojte se křepelčích vajíček. Jsou chutná a pomáhají s imunitou

Přijde vám vedle slepičích vajec konzumovat malá křepelčí vajíčka jako barbarství? Proč? Vždyť křepelky se stále více chovají kvůli produkci vajíček, ale i masu. Navíc jsou z pohledu výživy elixírem života a vitamínovou bombou.

Chovem křepelek se zabývá spousta drobných, ale i větších chovatelů, takže sehnat křepelčí vajíčka není zas takový problém. Jejich konzumací pomůžete nejen sobě, ale i dětem. Chutnají prostě jako vajíčka, jsou dokonce považována za nejchutnější ze všech druhů drůbeže. A v neposlední řadě, kdo chce zdravě a chutně jíst, měl by je zařadit do svého jídelníčku.

Více než dvojnásobek vitamínů

Třebaže jsou křepelčí vajíčka v porovnání s těmi slepičími miniaturní, nenechte se zmást. Obsahují i tak oproti slepičím více než dvojnásobek vitamínů. Dále obsahují velké množství draslíku, železa a fosforu. Z toho vyplývá, že jsou velice hodnotnou stravou nejen pro děti, protože jejich konzumace má příznivý vliv na zdravý duševní vývoj.

V japonské kuchyni se někdy používají syrové nebo vařené jako tamago v sushi a často se nacházejí v obědech bento

Vajíčka mají také hodně kobaltu, mědi, niacinu, esenciálních aminokyselin a velké množství lecitinu, který přispívá ke snížení hladiny cholesterolu v krvi. A co by vás ještě mělo zajímat, je fakt, že jsou bohatým zdrojem Omega-3 a Omega-6 mastných kyselin. Dále pak fosfor obsažený v této superpotravině povzbuzuje potenci. Jednoznačně prokázanou schopností této potraviny jsou i antibakteriální a imunomodulační vlastnosti. Z toho důvodu by je měly konzumovat osoby trpící na častá nachlazení a vůbec mající oslabenou imunitu. 

KAM DÁL: Pod respirátorem může vznikat akné i ekzémy. Dermatolog radí, jak se jim vyhnout.