Rozhodně nedoporučujeme kupovat podobné léky na internetu
30.06.2020 | Martin Chalupa

Jak opravdu zhubnout a neublížit si? Jde to, ale...

Dokonalé tělo bez zbytečného tuku. To si přeje snad každá žena i muž. Nevěřte ale na nějaké zázračné pilulky, které to vyřeší za vás. Nic takového neexistuje a vše jsou jen vyhozené peníze. Co vše nabízí trh na hubnutí? Je to vždy bezpečné?

Různé doplňky v podobě pilulek fungují tak, že vám třeba dodají kofein či jinou podpůrnou látku a vy se prostě zjednodušeně řečeno začnete více pohybovat, jste prostě aktivnější. Takže efekt hubnutí není až tak v tabletách, ale zase v pohybu. Jiné přípravky působí na trávicí trakt a zpomalují vstřebávání a omezují tak chuť k jídlu. Tím se ale znovu vracíme k základu - k správné výživě a nepřejídání se.

Určitě je ideální si pořídit běžící pásy, stacionární kolo a podobná zařízení

Zázračné hubnoucí koktejly

Pak jsou ještě oblíbené koktejly na hubnutí. Jedny vám mají v podstatě nahradit jídlo. Mají minimum kalorií a pro vaše tělo prakticky nemají význam. Na podobné přípravky je třeba si dát zvlášť pozor. Další koktejly mají také snížený obsah energie, ale navíc obsahují další pro tělo potřebné látky, jakými jsou třeba vitamíny a bílkoviny. Koktejly můžete nahradit některé jídlo za den, ale je potřeba sáhnout po přípravcích od renomovaného výrobce, abyste si neublížili.

Léky na hubnutí

Tak u této kategorie je třeba dát největší pozor. Rozhodně nedoporučujeme kupovat podobné léky na internetu. Užívejte léky, ale jedině ty, které vám případně předepíše lékař. Možná jste už slyšeli o léku Adipex retard. Ale pozor, v mnoha zemích byl zakázán pro své vedlejší a nežádoucí účinky ohrožující život.