Kombucha se vrací, získáme ji celkem snadno
14.07.2020 | Zdeňka Nezbedová

Kombucha je zdravá a připravíme ji snadno sami doma

Proč konzumovat kombuchu? Samozřejmě pro zdraví. Nápoj, vytvořený z černého nebo zeleného čaje působením této “houby”, obsahuje velké množství tělu prospěšných látek, které dokáží povzbudit obranyschopnost organismu a mají vliv také na regulaci hladiny cholesterolu, zlepšují funkci ledvin a podporují kvalitu chrupavek v těle.

Kombucha má vliv na úpravu látkové výměny a obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C a kyselinu listovou, mléčnou, jablečnou a další, stejně jako enzymy a aminokyseliny, které tělo pro svoji správnou funkci bezpodmínečně potřebuje. Jak je vidět, staří Číňané moc dobře věděli, co dělají a co pijí.

Kombuchu můžeme pít denně a zdraví nám poděkuje

Jak připravit zdravý nápoj? 

Kombuchu si připravíme doma, a to poměrně snadno. Musíme jen chvíli vydržet - jde o přírodní proces, který přece jen potřebuje čas. Příprava ale není složitá. Do dvou litrů vychladlého černého nebo zeleného čaje přisypeme asi 180 gramů cukru (nebo jej osladíme medem či dokonce stévií), matečnou kulturu a pokud nápoj připravujeme prvně, tak i speciální zákvas. Kulturu do tekutiny pokládáme hladkou stranou nahoru. Nádobu zakryjeme látkou, kterou zajistíme provázkem nebo gumičkou. Pak už jen musíme vše uložit na čisté místo, ale tak, aby na nádobu nedopadaly sluneční paprsky a nedostaly se k ní nečistoty. Ideální teplota pro kvašení je mezi 20 a 25 °C. Je třeba mít stále na mysli, že je kombucha živý organismus. Proto by ji vysoké teploty jednoduše zničily. Po určené době nápoj slijeme a kombuchu - mateční i nově vzniklou - můžeme využít pro přípravu další várky, kam již místo zákvasu můžeme přidat přibližně čtvrt litru hotové kombuchy.

Násada kombuchy je k dostání třeba v prodejnách zdravé výživy, většinou si ji ale můžeme domů přinést i od známých, kteří tomuto vracejícímu se fenoménu již propadli. Hotovou kombuchu slijeme do lahve a uzavřeme. Můžeme ji také “stočit” jako víno. Takto připravený nápoj potom v chladu vydrží až jeden měsíc a můžeme si tak každý den dopřát dávku perlivého zdraví.

Klíčová slova: