Houba je užívána na léčbu hemeroidů, na problémy s trávením a také při vysokém krevním tlaku
11.08.2020 | Martin Chalupa

Léčivé ucho Jidášovo najdete i v našich lesích

Máte rádi asijské pokrmy a zaujala vás v nich černá, gelovitá konzistence a přitom křupavá houbička? Jmenuje se ucho Jidášovo a tuto houbu můžete najít i blízko svého domova, dokonce i v zimě.

Houba boltcovitka bezová je zvláštní konzistence a je tradiční součástí asijských pokrmů. Tradice konzumování této houby sahá do staré Číny. Když se na houbu podíváte, pochopíte, odkud její název pramení. Její plodnice připomínají boltec ucha a roste převážně na bezu černém.

Potřebuje dostatek vláhy

Roste v našich podmínkách především na starých, někdy i mrtvých a jinak narušených kmenech a větvích bezu černého. Houbu ale můžeme najít i na jiných dřevinách, například na vrbě. K růstu potřebuje dostatek vláhy a spíše chladnější počasí.

Když houbu usušíte, vypadá takto

Takže i když prakticky roste po celý rok, nejlepším obdobím pro její sběr a hledání je vlhký a sychravý podzim, ale i zima, kdy nemrzne a je vlhko. Příbuznou houbou je boltcovitka mozkovitá. Ta je sice jedlá, ale ne příliš chutná a tvoří mohutnější plodnice. Když máte čerstvé plodnice, nejdříve je očistěte a pak povařte až 20 minut ve vodě. Pak můžete houbu pokrájet a přidat do jídel. Doporučuje se nevylévat vývar, který obsahuje mnoho cenných látek.